Głupcy

1
3127

Kuriozalny ciągnący się jak guma tekst który zawiera trzy trzymające się kupy akapity, a i te wołają o pomstę do nieba.

„Myśmy byli oderwani od realnych ludzkich problemów. Z naszego punktu widzenia w tej całej rewolucji chodziło przecież o wolność. Na przykład problemy z cenzurą w Peerelu. Kto je miał? Dla 97 procent Polaków to w ogóle nie była żadna uciążliwość. A dla nas odwrotnie”.

Wzruszające nie? Jak wyjść z burdelu jaki zgotowali nam Król i jego ziomki? Odpowiedź zdaniem Króla jest prosta i niezmienna od ponad 20 lat. Walcząc z pospólstwem wierzącym w gusła, wolny rynek i mającym poczucie narodowej tożsamości.

„Pegeery rozwiązano w 1991 roku jednym pociągnięciem pióra. Kilkaset tysięcy ludzi z dnia na dzień zostało na lodzie. Kiedyś to będzie podręcznikowy przykład, jak nie powinno się robić reform po trupach. Ale to możemy wiedzieć dzisiaj. A wtedy żeśmy zbiorowo lewitowali na poziomie pewnej fikcji, która zresztą została odziedziczona po literaturze opozycyjnej”.

Już wtedy cała masa ludzi wiedziała jak to się skończy. Nazywano ich oszołomami i żądnymi krwi nacjonalistami.

„Gdyby nie przyszła II wojna światowa, to w 1940 roku odbyłyby się w Polsce wybory do Sejmu. I wie pan, kto miał kandydować? Młodzi ludzie o nazwiskach Kisielewski, Stomma, Giedroyc, Turowicz i Bocheński. Gdyby nie Hitler, to ci młodzi ludzie przejęliby władzę i zmienili Polskę. Byłaby bardziej sprawiedliwa, bez gett ławkowych i z reformą rolną”.

Z jednej strony logiczne, z drugiej paradne bo znając przedwojenne poglądy wymienionych, taki Giedroyc dla przykładu dziś robiłby w GazoWni za klasycznego naziola i antysemitę.

Przerażający materiał który pokazuje jakimi pustymi łbami są ojcowie Okrągłego Stołu. To nie mogło się udać..

Zobacz także  Thilo Sarrazin - Euro zabija konkurencyjność

1 KOMENTARZ

  1. Plaza Cables is committed to achieve the customer satisfaction by manufacturing and supplying cables / other products conforming to National and International standards. Safest Electrical Wire India Continuous improvements through R&D cell and technological excellence with active participation of employees are the features to meet Plaza’s stringent quality policy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.