Jak skończyć z dyktatem Facebook-a? To proste.

0
11500

Gdybyśmy mieli państwo, a nie śmieszną wydmuszkę bez cojones kwestia cenzurowana przez FB wolności słowa Polaków załatwiona zostałaby w tydzień. Mój wzrok pada na Turcję.

Kiedy Grecy zaczęli wrzucać na YT filmy obrażające Turków, Ankara najpierw wysłała zapytanie do amerykańskiej centrali czy to, aby nie przesada? Negatywna odpowiedź spotkała się z zablokowaniem w całej Turcji dostępu do You Tube, który szybko zrozumiał, ze nie ma co rezygnować z tak dużego rynku i wraże greckie filmy poznikały z YT. Podobne restrykcje spotkały już kilka razy FB.

Nie chcę nic sugerować, ale zarówno z FB jak Google nie ma co dyskutować, wiadomo jak to się skończy. Blokada obu serwisów szybko unaoczniłaby im, że wolność słowa w Polsce jest niezwykle istotnym z ich punktu widzenia elementem ich interesów.

Że podniosło by się larum na cały świat? Poważne państwa nie dbają o larum, tylko o swoje interesy. Tydzień i cenzorzy z Dublina wracają do Polski, żebrać o pracę w kafejkach z latte.

Zobacz także  Ceterum censeo Biełsat esse delendam

1 KOMENTARZ

 1. Podejmę ostatnią próbę dyskusji, mam nadzieję, że czwartego komentarza już Pan nie usunie… Jaka jest granica mieszania się państwa w prywatne firmy? Mają zakazywać usuwania kont, bo według was ograniczają wolność słowa? A jak było z tym drukarzem, co nie chciał drukować ulotek LGBT? Z tego co pamiętam, narodowcy kwiczeli z zachwytu nad „odwagą” owego przedsiębiorcy. Czemu Pan wtedy nie stanął do walki o wolność słowa?

  • Nie usuwam komentarzy. Trafiają do moderacji a tam albo uznaje je za
   interesujące i dające szanse na ciekawa dyskusje albo nie. Pańskie do
   takich nie należały bo były nie na temat. Podobnie jak Pański ostatni
   wpis. Sprawa FB jest dla mnie nieideologiczna i łączenie mnie z
   wariatami z RN uwłacza mej inteligencji.

   Bosak i spółka byliby pierwsi do otwierania szampanów gdyby los ich
   profili spotkał drugą stronę medalu. Mój profil na FB został skasowany
   kilkanaście razy, W tym raz za sprawą właśnie narodowców. Cenzurą na
   FB zajmuję się od kilku lat i stąd moja wizyta w TVP, gdzie nota bene
   ani razu nie odniosłem się do kwestii RN, którego obronę zarzuca mi w
   swoich tekstach Wyborcza.

   W kwestii drukarza. Podobnie jak w tekście który Pan komentuje uznałem
   wówczas, podobnie jak w przypadku FB, że to jego prywatna firma i może
   robić co chce. [edit] oczywiście z poszanowaniem prawa. [/edit]Zostałem wtedy oblany soczyście bluzgami typu pedał,
   ciota, lewak etc. Żeby było śmieszniej przez tych samych ludzi którzy
   dziś pomstują na cenzurowanie FB.

   Sednem moich uwag do FB jest łamanie prawa polskiego i amerykańskiego oraz jego własnych regulaminów i absolutna bezkarność takich działań

   Stawiane mi przez Pana zarzuty są więc jak sam Pan widzi absurdalne i
   właśnie dlatego nie publikuje Pańskich komentarzy. Nie po to uciekam z
   FB na własną stronę, żeby prowadzić jałowe dyskusje które wypchnęły
   mnie z FB.

  • Facebook jest jak telewizja. To medium. Nie wyobrażam sobie aby np. TVN szkalował wartości amerykańskie nadając w Ameryce. A to przecież też prywatna firma.

 2. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić za zrównanie Pana z narodowcami. Z sednem mimo wszystko się nie zgadzam, bo prawo własności powinno górować nad jakimkolwiek innym.

 3. Zadziwiające, że nikt nie porusza kwestii danych prywatnych/osobowych przetwarzanych / wykorzystywanych i przechowywanych niezgodnie z polskim prawem. Jak zwykle próbuje się rozmydlić poważny problem z monopolami i ponadnarodowymi korpo dyktującymi swoje warunki niepodległym państwom. Puste łby sprowadzają problem do lewa czy prawa i sam już nie wiem czy robią to specjalnie czy rzeczywiście patrząc im w oczy widać potylicę.

 4. Ok wszyatko pieknie. Ale co powstrzyma pozniej rzad przed uzywaniem podobnego mechanizmu do na przyklad cenzurowania opozycji.

  Na przyklad w Turcji jak sa protesty przeciwko rzadzacym to wladza wylacza siec telefoniczna i internet a taka blokada potrafi trwac pare dni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.