Sekretarz Mad Dog

66
7755

„Mad Dog Mattis as the secretary of defence.”/Wściekły Pies Mattis, zostanie sekretarzem Obrony USA. Tak na wiecu dla swoich zwolenników w Cincinnati prezydent- elekt Donald Trump poinformował świat o nominacji emerytowanego generała Korpusu Piechoty Morskiej na nowego szefa Sił Zbrojnych USA w jego Administracji. „Wściekły Pies” to przydomek tego szanowanego przez żołnierzy oficera słynącego ze zdecydowanego działania i prawdziwie koszarowego języka. 66-letni generał James N. Mattis brał udział we wszystkich amerykańskich kampaniach na Bliskim Wschodzie od Operacji Pustynna Burza począwszy.

W czasie inwazji na Irak w 2003 roku dowodził Pierwszą Dywizją Piechoty Morskiej. „Albo jesteś myśliwym, albo ofiarą. Wasze zdyscyplinowanie, przebiegłość, posłuszeństwo i czujności rozstrzygną czy będziecie myśliwymi, czy ofiarami. To naprawdę cholernie dobra zabawa. Będziecie się tutaj świetnie bawić!”- powiedział do Marines. Inne przesłanie miał do miejscowych… „Przychodzę w pokoju. Bez artylerii. Ale błagam was – ze łzami w oczach: jeżeli będziecie próbowali mnie wyjebać, zabiję was wszystkich.” – jasno komunikując swoje stanowisko przedstawicielom starszyzny irackiej: „Proszę, nie wchodźcie nam w drogę. Jeżeli to zrobicie to ci, którzy przeżyją, będą pisali o tym, co z wami zrobiliśmy przez następne 10 000 lat”. Swoim żołnierzom radził by byli „uprzejmi i profesjonalni, ale gotowi na to, by zabić każdego kogo napotkają”, jeżeli będzie taka potrzeba. Twarda i zdecydowana postawa to jednak nie wszystko. Na każdą ze swoich misji zabierał kartony książek, zawsze uczył się wszystkiego o kraju, do którego był kierowany– od historii, przez religię i obyczaje po literaturę piękną.

Jego biblioteka zawiera ponad 7000 książek. Znajomość obyczajów nie musi wiązać się z ich akceptacją. Skierowany do Afganistanu w 2005 roku, powiedział swoim ludziom: „Jedziecie do Afganistanu, macie tam facetów, którzy biją żony ponieważ nie noszą welonów. Wiecie, tacy jak oni nie mają krzty męskości. Więc walka z nimi, to cholernie dobra zabawa. No wiecie, beczka śmiechu. To naprawdę dobra zabawa strzelać do takich ludzi.” Niektóre jego bonmoty przeszły już do pop kultury. „Kiedy wrócisz do domu i spotkasz antywojennego aktywistę, spójrz mu w oczy i uściśnij dłoń. Potem mrugnij do jego dziewczyny. Ona wtedy wie, że chodzi z cipą.” Ukoronowaniem jego wojskowej kariery było dowodzenie Centralnym Dowództwem USA (USCENTCOM). W 2013 roku, przeszedł na emeryturę.

Zobacz także  Koniec zasiłków dla Antify

20 stycznia 2017 roku, władzę nad najpotężniejszymi siłami zbrojnymi świata, obejmie Wściekły Pies.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.