Make America Great Again część druga?

0
4519

W tekście Edward Helmorea zamieszczonym na stronie The Guardian autor przytacza wypowiedzi amerykańskiego reżysera dokumentalisty Michaela Moora. Według Moora poparcie dla Prezydenta Trumpa w stanach tak zwanych nie zdecydowanych jest jak sam określa „poza skalą”

Michael Moore zwraca uwagę na to że: „Donald Trump wydaje się mieć taką dynamikę poparcia w niektórych stanach, że liberałowie ryzykują powtórkę z 2016 roku, kiedy wielu zagłosowało na Trumpa tylko po to, by zobaczyć, jak przejmuje Biały Dom.’

„Przykro mi, że muszę ponownie pokazywać wam jaka jest rzeczywistość” – powiedział.

Wdług Helmorea: „Moore, to jeden z nielicznych obserwatorów politycznych, który przewidział zwycięstwo Trumpa nad Hillary Clinton w 2016 roku, powiedział, że „poparcie dla Trumpa jest „poza skalą” w kluczowych obszarach w porównaniu z kandydatem Partii Demokratycznej Joe Bidenem.”

Dalej autor przytacza wpisy Moora z social mediów:

„Czy jesteś gotowy na zwycięstwo Trumpa? Czy jesteś psychicznie przygotowany na ponowne przechytrzenie przez Trumpa? Czy pociesza cię pewność, że Trump nie może wygrać? Czy jesteś zadowolony z zaufania, jakim obdarzyłeś DNC [Demokratyczny Komitet Narodowy], aby to osiągnąć? ”

Donald Trump odpowiedział na Twitterze na obawy Moora

Autor przytacza wpisy Moora oraz próbuje wyjaśnić ich sens:

„Sztab Bidena właśnie ogłosił, że ​​odwiedzi on kilka stanów – ale nie Michigan. Brzmi znajomo?” Napisał Moore, prawdopodobnie wskazując na kampanię Hillary Clinton z 2016 roku, kiedy popełniła błąd unikając wizyty w niektórych stanach, które następnie zagłosowały na Trumpa.”Ostrzegam z prawie 10-tygodniowym wyprzedzeniem. Poziom poparcia w 60 milionowej bazie wyborców jest dla Trumpa POZA SKALĄ! Dla Joe nie tak bardzo – dodał później.”

Moore zwraca się również bezpośrednio do wyborców „Nie zostawiajcie Demokratom pozbycia się Trumpa.  TO TY MUSISZ pozbyć się Trumpa. Musimy budzić się każdego dnia przez następne 67 dni i upewniać się, że każdy z nas będzie miał setkę ludzi do głosowania. DZIAŁAJMY TERAZ!”

Zobacz także  Zanndberg to burżuj, Trzaskowski narodowiec, a Bosak królowa Topora

Moore zacytował sondaż CNN. Przeprowadzony wśród zarejestrowanych wyborców aby pokazać, że „Biden i Trump są w wirtualnym remisie”, w tym sondaż, który wykazał, że w Minnesocie para ta osiągnęła po 47% poparcia. Moore powiedział, że Trump „zmniejszył dystans do 4 punktów procentowych” w Michigan.

Według Ogólnokrajowego sondażu CNN którego wyniki podaje The Guardian: „w tym miesiącu przewaga Bidena nad Trumpem zmniejszyła się w skali kraju, z 50% do 46%, podczas gdy sondaż przeprowadzony przez republikańską grupę Trafalgar Group wykazał, że Biden i Trump mają statystycznie równe 47% poparcie w Minnesocie, a Trump z niewielką przewagą przegania Bidena w Michigan. Margines błędu dla ankiety, w której wzięło udział 1048 osób, wynosi 2,98%.”

„Wybór Trumpa na prezydenta będzie największym „ pi**dolcie się ”, jakie kiedykolwiek zarejestrowano w historii ludzkości – i poczujecie to mocno-Michael Moore

Moore w social mediach zdradził również na czym według niego polega sukces Trumpa: „To, czy Trump naprawdę ma to na myśli, czy nie, jest trochę nieistotne, ponieważ mówi to do ludzi, którzy cierpią, i dlatego każdy pobity, bezimienny, zapomniany robotnik, który był częścią tego, co nazywano klasą średnią, kocha Trumpa,

Jak pisze Helmore „Najnowsze ostrzeżenia Moore’a pojawiły się, gdy Trump powiedział podczas wiecu wyborczego w New Hampshire w piątek wieczorem, że chciałby zobaczyć jak prezydentem USA zostaje kobieta. Na tym stanowisku chciałby widzieć swoją córkę, a nie kandydatkę na wiceprezydenta z ramienia Demokratów Kamalę Harris.”

„Wszyscy mi mówią„ chcemy Ivanki ”- powiedział Prezydent Trump do swoich wyborców. „Nie winię ich”.

Ja też ich nie winię.

Autor: Edward Helmore

Źródło The Guardian https://www.theguardian.com/us-news/2020/aug/29/michael-moore-donald-trump-repeat-2016-warning

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.