Neo-Naziści i LBGT na Ukrainie

78
9020

W dniu 31.08.2020 zagraniczne portale informowały o wydarzeniach które miały miejsce w Odessie.

Podczczas tamtejszej „Parady Dumy” doszło do ataku organizacji „Tradycja i porządek” na osoby LGBT biorące udział w marszu. Według doniesień w uczestnicy parady zostali zaatakowani gazem pieprzowym i obrzuceni jajkami. Oraz tak zwaną „zelyonka” czyli płynem antyseptycznym o zielonym zabarwieniu który bardzo trudno usunąć ze skóry. Został użyty do ataku między innymi na Alexeia Navalnego.

W wyniku ataku jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej z powodu „chemicznych oparzeń oczu, twarzy i szyi I stopnia” Do szpitala trafiło również dwóch policiantów którzy zostali ranni w starciu z członkami „Tradycji i Porządku”

Organizatorzy parady zarzucają policji że nie zareagowała wystarczająco szybko, czym dopuściła do zaatkowania manifestujących. Mimo tych oskażeń policja zatrzymała 16 osób biorących udział w zajściu, w tym 3 nieletnie. Postawiono im zarzuty „drobnego chuligaństwa” oraz „nieposłuszeństwa wobec poleceń policji”.

Organizacja „Tradycja i Porządek” aktywnie przeciwstawia się pro-rosyjskim politykom, lewicy oraz populistom.

Nie jest to pierwszy przypadek ataku na organizacje LGBT na Ukrainie. W zeszłym roku podczas Parady Równości w Charkowie doszło do starć między policją a ugrupowaniami nacjonalistycznymi.

Źródła: Jonny Tickle https://www.rt.com/russia/499513-ukraine-lgbt-parade-unrest/

Nick Duffy https://www.pinknews.co.uk/2020/09/01/ukraine-far-right-neo-nazi-odessa-pride-eggs-pepper-spray-traditions-and-order/

Narodowa Policja Ukrainy

https://od.npu.gov.ua/ua/news/zvichajni-novini/do-primorskogo-viddilu-policziji-z-dumskoji-ploshhi-pravooxoronczi-dostavili-shistnadczyatox-porushnikiv-gromadskogo-poryadku/
https://www.rt.com/russia/499513-ukraine-lgbt-parade-unrest/

Zobacz także  Donald Trump prezydentem. Co dalej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.