Neo-Naziści i LBGT na Ukrainie

78
5300

W dniu 31.08.2020 zagraniczne portale informowały o wydarzeniach które miały miejsce w Odessie.

Podczczas tamtejszej “Parady Dumy” doszło do ataku organizacji “Tradycja i porządek” na osoby LGBT biorące udział w marszu. Według doniesień w uczestnicy parady zostali zaatakowani gazem pieprzowym i obrzuceni jajkami. Oraz tak zwaną “zelyonka” czyli płynem antyseptycznym o zielonym zabarwieniu który bardzo trudno usunąć ze skóry. Został użyty do ataku między innymi na Alexeia Navalnego.

W wyniku ataku jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej z powodu “chemicznych oparzeń oczu, twarzy i szyi I stopnia” Do szpitala trafiło również dwóch policiantów którzy zostali ranni w starciu z członkami “Tradycji i Porządku”

Organizatorzy parady zarzucają policji że nie zareagowała wystarczająco szybko, czym dopuściła do zaatkowania manifestujących. Mimo tych oskażeń policja zatrzymała 16 osób biorących udział w zajściu, w tym 3 nieletnie. Postawiono im zarzuty “drobnego chuligaństwa” oraz “nieposłuszeństwa wobec poleceń policji”.

Organizacja “Tradycja i Porządek” aktywnie przeciwstawia się pro-rosyjskim politykom, lewicy oraz populistom.

Nie jest to pierwszy przypadek ataku na organizacje LGBT na Ukrainie. W zeszłym roku podczas Parady Równości w Charkowie doszło do starć między policją a ugrupowaniami nacjonalistycznymi.

Źródła: Jonny Tickle https://www.rt.com/russia/499513-ukraine-lgbt-parade-unrest/

Nick Duffy https://www.pinknews.co.uk/2020/09/01/ukraine-far-right-neo-nazi-odessa-pride-eggs-pepper-spray-traditions-and-order/

Narodowa Policja Ukrainy

https://od.npu.gov.ua/ua/news/zvichajni-novini/do-primorskogo-viddilu-policziji-z-dumskoji-ploshhi-pravooxoronczi-dostavili-shistnadczyatox-porushnikiv-gromadskogo-poryadku/
https://www.rt.com/russia/499513-ukraine-lgbt-parade-unrest/

Zobacz także  Pisowska logika i intergalaktyczny konkurs prozy SF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.