Miotacz ognia i granaty dymne

71
7677

Mieszkaniec stanu Wisconisn został zatrzymany przez policję gdy uzbrojony w miotacz ognia, fajerwerki i granaty dymne zmierzał na protest w Green Bay w ostatni weekend.-podaje Dave Urbanski z portalu TheBlaze.

Zatrzymany Matthew Banta, przywódca lokalnej Antify miał według świadków płakać w „pozycji embrionalnej” po zatrzymaniu przez policję.

Banta został oskarżony o utrudnianie pracy funkcjonariuszom. „Znany jest również jako brutalny członek Antifa, który podżega do przemocy podczas stosunkowo pokojowych protestów”-przekazał portal WBAY

Według informacji policji 23-latek w środowisku Antify nazywany jest „Czerwonym Komandorem”

Z informacji WBAY do zatrzymania doszło w sobotni wieczór gdy policja z Green Bay została wezwana do „całej bandy białych ludzi z kijami, kijami baseballowymi i hełmami skierowanymi… w stronę policji”

Szef policji Green Bay stwierdził że: „Nie wiem, kto przychodzi na protest z kijem bejsbolowym w innym celu niż popełnienia przestępstwa lub innej nielegalnej działalności”

Szczegóły zatrzymania podał portal WBAY:

„Funkcjonariusz mówi, że widział cztery osoby idące w kierunku protestu z kijami baseballowymi. Jeden z mężczyzn miał na sobie metalowy hełm z goglami i wojskowym sprzętem, wieloma ładownicami oraz flagą Antify. Kiedy oficer zatrzymał swój radiowóz przed grupą, uciekli. Oficer złapał Bante, który trzymał flagę. Policjant mówi że Banta „upadł do pozycji embrionalnej i zaczął płakać”.

Podczas składania zeznać przywódca Antify przyznał iż zmierzał na protest jednak nie chciał wywołać on zamieszek.

Matthew Banta nie po raz pierwszy pojawia się na stronie TheBlaze.

Serwis informował już miesiąc temu że Banta został zatrzymany za: wycelowanie w policjanta naładowanej broni, a także kopnięcie i ugryzienie funkcjonariusza. Z informacji WBAY wynika że przy „Czerwonym Komandorze” znaleziono 117 sztuk amunicji oraz nóż.

Według informacji przekazanych WBAY przez biuro prokuratora okręgowego w Brown Country, po zatrzymaniu miesiąc temu. Banta wyszedł z aresztu za kaucją w wysokości 10 tyś dolarów. Jednym z warunków wyjścia za kaucją było nie posiadanie przez Bantę niebezpiecznej broni.

Zobacz także  Bejrut w ogniu

Czy „Czerwony Komandor” popłacze się ponownie?

Źródła

Dave Urbanski, TheBlaze https://www.theblaze.com/news/antifa-commander-cried-fetal-position?utm_content=buffer48dc8&utm_medium=referral&utm_source=twitter&utm_campaign=tw-theblaze

WBAY https://www.wbay.com/2020/08/31/neenah-man-arrested-at-green-bay-protest-has-ties-to-antifa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.