Oszustwo nie popłaca

45
5678

Jak podaje serwis Sky News, o tym że oszustwo nie popłaca przekonała się pewna 22 letnia Słowenka która odcięła sobie rękę by wyłudzić odszkodowanie.

Julija Adlesic wraz ze swoim chłopakiem zaplanowała że odetnie sobie lewą rękę by wyłudzić odszkodowanie od 5 różnych firm ubezpieczeniowych. Z którymi podpisała umowy na rok przed wypadkiem.

Kobieta mogła liczyć nawet na 1 milion Euro odszkodowania z czego połowa tej sumy miała być wypłacona natychmiast.

Według Sky News na kilka dni przed utratą ręki chłopak Julij Adlesic szukał w Internecie informacji na temat protez rąk. Dla prokuratury był to jeden z dowodów na to że utrata ręki była umyślnym działaniem.

Kobieta wraz ze swoim chłopakiem utrzymywała że do zranienia miało dojść  gdy używali piły tarczowej do cięcia gałęzi. Jednak gdy pojechali do szpitala okazało się że przypadkiem „zapomnieli” zabrać brakującej kończyny.  Według sądu miało to doprowadzić do trwałego kalectwa i wyłudzenia w ten sposób odszkodowania od ubezpieczycieli.

Brakującą kończynę udało się odnaleźć słoweńskiej policji. Ręka została ponownie przytwierdzona do niezbyt zadowolonej z tego faktu właścicielki.

Podczas procesu Adlesic twierdziła że jest niewinna i że nigdy nie odcięłaby sobie ręki umyślnie.

„Nikt nie chce być kaleką. Moja młodość została zniszczona. Straciłem rękę w wieku 20 lat. Tylko ja wiem, jak to się stało.”- Julija Adlesic

Julija została skazana na 2 lata więzienia, jej chłopak na 3 lata. Ojcec chłopaka który również uczestniczył w oszustwie usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności.

Portal Sky News przytacza wypowiedz sędziny Marjety Dvornik która po zapadnięciu wyroków powiedziała: „Uważamy, że wyroki są sprawiedliwe i odpowiednie oraz spełnią swoje zadanie”.

Możliwe że w przyszłości Pani Adlesic otrzyma „Nagrodę Darwina”, obecnie może liczyć co najwyżej na wyróżnienie. Będziemy uważnie przyglądać się jej dalszej karierze.

Zobacz także  Ron Jeremy stanie przed sądem

Źródła: Sky News, Russell Hope https://news.sky.com/story/julija-adlesic-woman-who-deliberately-cut-off-own-hand-in-insurance-scam-jailed-for-two-years-12069121

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.